sõnaraamat
Estonian
Pronunciation
- Hyphenation: sõ‧na‧raa‧mat
Declension
Inflection of sõnaraamat (ÕS type 2/õpik, no gradation)
| singular | plural | |
|---|---|---|
| nominative | sõnaraamat | sõnaraamatud |
| accusative | sõnaraamatu | sõnaraamatud |
| genitive | sõnaraamatu | sõnaraamatute |
| partitive | sõnaraamatut | sõnaraamatuid |
| illative | sõnaraamatusse | sõnaraamatutesse sõnaraamatuisse |
| inessive | sõnaraamatus | sõnaraamatutes sõnaraamatuis |
| elative | sõnaraamatust | sõnaraamatutest sõnaraamatuist |
| allative | sõnaraamatule | sõnaraamatutele sõnaraamatuile |
| adessive | sõnaraamatul | sõnaraamatutel sõnaraamatuil |
| ablative | sõnaraamatult | sõnaraamatutelt sõnaraamatuilt |
| translative | sõnaraamatuks | sõnaraamatuteks sõnaraamatuiks |
| terminative | sõnaraamatuni | sõnaraamatuteni |
| essive | sõnaraamatuna | sõnaraamatutena |
| abessive | sõnaraamatuta | sõnaraamatuteta |
| comitative | sõnaraamatuga | sõnaraamatutega |
Synonyms
Derived terms
Further reading
- sõnaraamat in Eesti keele põhisõnavara sõnastik
- sõnaraamat in Eesti keele seletav sõnaraamat
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.