iflic etmək
Azerbaijani
Conjugation
Conjugation of iflic etmək
| positive | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| subject non-past participle | iflic edən | |||||||
| subject past participle | iflic etmiş | |||||||
| subject future definite participle | iflic edəcəq | |||||||
| subject future indefinite participle | iflic edər | |||||||
| non-subject participle | (mənim +) iflic etdiyim | (sənin +) iflic etdiyin | (gen. agent +) iflic etdiyi | (bizim +) iflic etdiyimiz | (sizin +) iflic etdiyiniz | (gen. agent +) iflic etdiyi or iflic etdikləri | ||
| converb | iflic edib | |||||||
| gerund | iflic edərək | |||||||
| infinitive | iflic etmək | |||||||
| singular | plural | |||||||
| first | second | third | first | second | third | |||
| indicative | present | simple | iflic edirəm | iflic edirsən | iflic edir | iflic edirik | iflic edirsiniz | iflic edirlər |
| perfect | iflic etmişəm | iflic etmişsən | iflic etmiş | iflic etmişik | iflic etmişsiniz | iflic etmişlər | ||
| past | simple | iflic etdim | iflic etdin | iflic etdi | iflic etdik | iflic etdiniz | iflic etdilər | |
| continuous | iflic edirdim | iflic edirdin | iflic edirdi | iflic edirdik | iflic edirdiniz | iflic edirdilər | ||
| perfect | iflic etmişdim | iflic etmişdin | iflic etmişdi | iflic etmişdik | iflic etmişdiniz | iflic etmişdilər | ||
| future | definite | iflic edəcəyəm | iflic edəcəksən | iflic edəcək | iflic edəcəyik | iflic edəcəksiniz | iflic edəcəklər | |
| indefinite | iflic edərəm | iflic edərsən | iflic edər | iflic edərik | iflic edərsiniz | iflic edərlər | ||
| future-in-the-past | definite | iflic edəcəkdim | iflic edəcəkdin | iflic edəcəkdi | iflic edəcəkdik | iflic edəcəkdiniz | iflic edəcəkdilər | |
| indefinite | iflic edərdim | iflic edərdin | iflic edərdi | iflic edərdik | iflic edərdiniz | iflic edərdilər | ||
| conditional | present | iflic etsəm | iflic etsən | iflic etsə | iflic etsək | iflic etsəniz | iflic etsələr | |
| past | iflic etsəydim | iflic etsəydin | iflic etsəydi | iflic etsəydik | iflic etsəydiniz | iflic etsəydilər | ||
| subjunctive | iflic edəm | iflic edəsən | iflic edə | iflic edək | iflic edəsiniz | iflic edələr | ||
| hortative | iflic edəsiyəm | iflic edəsisən | iflic edəsi | iflic edəsiyik | iflic edəsisiniz | iflic edəsilər | ||
| obligational | present | iflic etməliyəm | iflic etməlisən | iflic etməli | iflic etməliyik | iflic etməlisiniz | iflic etməlilər | |
| past | iflic etməliydim | iflic etməliydin | iflic etməliydi | iflic etməliydik | iflic etməliydiniz | iflic etməliydilər | ||
| imperative | iflic edim | iflic et | iflic etsin | iflic edək | iflic edin | iflic etsinlər | ||
| negative | ||||||||
| subject non-past participle | iflic etməyən | |||||||
| subject past participle | iflic etməmiş | |||||||
| subject future definite participle | iflic etməyəcəq | |||||||
| subject future indefinite participle | iflic etməz | |||||||
| non-subject participle | (mənim +) iflic etmədiyim | (sənin +) iflic etmədiyin | (gen. agent +) iflic etmədiyi | (bizim +) iflic etmədiyimiz | (sizin +) iflic etmədiyiniz | (gen. agent +) iflic etmədiyi or iflic etmədikləri | ||
| converb | iflic etməyib | |||||||
| gerund | iflic etməyərək | |||||||
| infinitive | iflic etməmək | |||||||
| singular | plural | |||||||
| first | second | third | first | second | third | |||
| indicative | present | simple | iflic etmirəm | iflic etmirsən | iflic etmir | iflic etmirik | iflic etmirsiniz | iflic etmirlər |
| perfect | iflic etməmişəm | iflic etməmişsən | iflic etməmiş | iflic etməmişik | iflic etməmişsiniz | iflic etməmişlər | ||
| past | simple | iflic etmədim | iflic etmədin | iflic etmədi | iflic etmədik | iflic etmədiniz | iflic etmədilər | |
| continuous | iflic etmirdim | iflic etmirdin | iflic etmirdi | iflic etmirdik | iflic etmirdiniz | iflic etmirdilər | ||
| perfect | iflic etməmişdim | iflic etməmişdin | iflic etməmişdi | iflic etməmişdik | iflic etməmişdiniz | iflic etməmişdilər | ||
| future | definite | iflic etməyəcəyəm | iflic etməyəcəksən | iflic etməyəcək | iflic etməyəcəyik | iflic etməyəcəksiniz | iflic etməyəcəklər | |
| indefinite | iflic etmərəm | iflic etmərsən | iflic etməz | iflic etmərik | iflic etmərsiniz | iflic etməzlər | ||
| future-in-the-past | definite | iflic etməyəcəkdim | iflic etməyəcəkdin | iflic etməyəcəkdi | iflic etməyəcəkdik | iflic etməyəcəkdiniz | iflic etməyəcəkdilər | |
| indefinite | iflic etməzdim | iflic etməzdin | iflic etməzdi | iflic etməzdik | iflic etməzdiniz | iflic etməzdilər | ||
| conditional | present | iflic etməsəm | iflic etməsən | iflic etməsə | iflic etməsək | iflic etməsəniz | iflic etməsələr | |
| past | iflic etməsəydim | iflic etməsəydin | iflic etməsəydi | iflic etməsəydik | iflic etməsəydiniz | iflic etməsəydilər | ||
| subjunctive | iflic etməyəm | iflic etməyəsən | iflic etməyə | iflic etməyək | iflic etməyəsiniz | iflic etməyələr | ||
| hortative | iflic etməyəsiyəm | iflic etməyəsisən | iflic etməyəsi | iflic etməyəsiyik | iflic etməyəsisiniz | iflic etməyəsilər | ||
| obligational | present | iflic etməməliyəm | iflic etməməlisən | iflic etməməli | iflic etməməliyik | iflic etməməlisiniz | iflic etməməlilər | |
| past | iflic etməməliydim | iflic etməməliydin | iflic etməməliydi | iflic etməməliydik | iflic etməməliydiniz | iflic etməməliydilər | ||
| imperative | iflic etməyim | iflic etmə | iflic etməsin | iflic etməyək | iflic etməyin | iflic etməsinlər | ||
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.